مایکل کوهن، ترامپ را زمین می زند؟ ، مهدی مطهرنیا در گفتگو با انتخاب پاسخ می دهد

به گزارش وبلاگ شخصی من، اظهارات مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جلسه شهادت خود مقابل کمیته ای از کنگره آمریکا، ترامپ را با چالش موجودیتی روبرو کرد تا تردیدها درباره تمدید دولت داری اش بیشتر از پیش شود.

مایکل کوهن، ترامپ را زمین می زند؟ ، مهدی مطهرنیا در گفتگو با انتخاب پاسخ می دهد

مهدی مطهرنیا استاد دانشگاه و کارشناس بین الملل در گفت و گویی کوتاه با انتخاب درباره حاشیه های ساکن فعلی کاخ سفید و فضای احتمالی انتخابت 2020آمریکا به سؤال های طرح شده پاسخ می گوید.

ترامپ بازهم با اتهام روبرو شد. اعترافات مایکل کوهن چقدر می تواند برای او دردسر ساز باشد؟

ترامپ اتهام ها و برچسب های متفاوتی را در چند سال اخیر متوجه خود دیده است. در واقع، طرح این اتهام ها از جناح ها و افراد مختلف آنهم در آستانه آغاز فعالیتهای انتخاباتی در سال 2020، چندان دور از ذهن نیست. در واقع چنین موضعگیری های درباره وی و اقداماتی نشان دهنده اثرگذاری او در چارچوب تئوری ارتباطات لاسول است. چرا که در ایستگاه پنجم، اثرگذاری هر چه شدیدتر باشد و فرد یا تفکر یا اینکه گروهی بتوانند اثر بالایی را از خود به نمایش بگذارند، درست یا نادرست به هر تقدیر، برانگیزاننده مقاومت ها و حملات متفاوتی در برابر خود خواهند بود. اینکه ترامپ نژاد پرست است، ترامپ دغل باز است، ترامپ دروغگو است بحث تازه ای نیست و بارها و بارها از سوی مخالفانش بیان شده و. تا حدودی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است.

این نوع تخطئه شدن ها برای ترامپ هزینه ساز شده است؟

تا حدودی.

تا حدودی؟!

بله. در عمل این ترامپ است که اقتصاد آمریکا را شکوفا کرده و میزان بیکاری را پایین آورده است. همچنین در سیاست خارجی رقبا و دشمنان ایالات متحده آمریکا را در شرایط انفعالی قرار دهد و در نتیجه آرزوی بنیانگذاران آمریکا را در جهت گسترش هژمونی این کشور ادا کند. او هم اکنون در ویتنام، جایی که آمریکایی شکست فاحشی خورده بودند، پرچم دیپلماسی خود را افراشته است. لذا باید گفت، مطرح شدن مباحث حاشیه ای در باب ترامپ، بیشتر جنگی روانی است تا فعالیت ها و کنش های او زیر سایه برود.

واکنش ترامپ، چه نوع واکنشی است؟

رییس جمهوری آمریکا، اخیرا تصمیم گرفته که توجه قبل را به چنین موضوع هایی نداشته باشد و تلاش دارد با صبوری بیشتری از این نوع مسایل بگذرد. در حالیکه در اوایل حضورش در کاخ سفید، نگاهی پاسخ دهنده داشت. اما اکنون با وجودیکه شرایط پاسخگویی دارد، هیچ توییتی را منتشر نکرد که معلوم میکند، نسبت به این مسایل نوعی ارتباطات معنادار و هدفمندتری پیدا کرده است.

پس اظهارات مایکل کوهن را هم جدی نمی گیرد؟

او می داند، هر آنچه از سوی وکیل سابقش مطرح شده، با هدف رودررویی آنهم در حالی که فضای انتخاباتی در حال گرم شدن است، اجرا شده است.

کاندیداتوری سندرز برای ترامپ چقدر مهم است؟

کاندیداتوری سندرز و جنب و جوش دموکرات ها با هدف دوئل انتخاباتی با دونالد ترامپ هستند که ایجاد چنین مسائلی برای رییس جمهوری فعلی آمریکا امری قابل پیش بینی است.

رقبای ترامپ، در انتخابات می توانند فضایی رقابتی را در رقابت با رییس جمهوری مستقر به وجود بیاورند؟

شک نکنید، انتخابت 2020 در آمریکا، رقابتی جدی خواهد بود. اما باید این نکته را در نظر داشت، آمریکایی ها در انتخابات، تا چند هفته قبل یا حتی یک هفته قبل از انتخابات، قابل پیش ببینی نیستند و همین رفتارشناسی مواچ و قایل تغییر، پیش بینی را برای عهر آینده اندیشی سخت می کند و کسی را نمی توان پیدا کرد که نظری قطعی را در خصوص نتیجه احتمالی انتخابات آمریکا اظهارنظر یا اعلام رای کند.

منبع: انتخاب

به "مایکل کوهن، ترامپ را زمین می زند؟ ، مهدی مطهرنیا در گفتگو با انتخاب پاسخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکل کوهن، ترامپ را زمین می زند؟ ، مهدی مطهرنیا در گفتگو با انتخاب پاسخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید