تشخیص سرطان پوست با یاری هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ شخصی من، این تکنولوژی از نرم افزار یادگیری دستگاه برای بررسی تصاویر گرفته شده از ضایعات پوستی استفاده نموده و در اختیار پزشکان همراه با داده های عینی در خصوص نشانگرهای معین کننده ملانوما قرار می دهد؛ سرطان پوست ملانوما اگر خیلی دیر تشخیص داده گردد، بیماری مرگباری خواهد بود، اما در صورت تشخیص بموقع قابل درمان است.

تشخیص سرطان پوست با یاری هوش مصنوعی

سیستم هوش مصنوعی با استفاده از دهها هزار تصویر از پوست و میزان هموگلوبین و یوملانین مربوطه شان، می تواند در ابتدا تعداد بیوپسی های غیرضروری را کاهش دهد و بدین ترتیب هزینه های چشمگیر درمان کاهش یابد.

تغییر در غلظت و توزیع یوملانین، ماده شیمیایی که رنگ پوست را تعیین می نماید، و هموگلوبین، پروتئین موجود در سلول های قرمز خون، از شاخص های قوی ملانوما هستند.

به گفته محققان، این سیستم جدید اطلاعات عینی درباره ویژگی های ضایعه پوستی را در اختیار پزشکان قرار داده تا به آنها قبل از انجام هرگونه اقدامات تهاجمی یاری کند.

الکساندر وانگ، استاد دانشگاه واترلو کانادا، در این باره می گوید: این شیوه می تواند ابزاری قدرتمند برای تشخیص فوری سرطان پوست باشد.

در حال حاضر، متخصصان پوست عمدتا با معاینات چشمی ضایعات پوستی نظیر خال ها تصمیم می گیرند آیا بیماران باید برای تشخیص بیماری تحت نمونه برداری قرار گیرند یا نه.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تشخیص سرطان پوست با یاری هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص سرطان پوست با یاری هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید