جهش متفاوت استقلال و پرسپولیس، سه امتیاز سرنوشت ساز به رنگ جام

به گزارش وبلاگ شخصی من، در یکی از حساس ترین بازی های نیم فصل دوم رقابتهای لیگ برتر دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر امروز در استادیوم آزادی به مصاف هم می فرایند. پیش از این بازی استقلال با 54 امتیاز در صدر و پرسپولیس با 48 امتیاز در رده دوم جدول واقع شده است و نتیجه این بازی در هیچ صورتی تاثیری در جایگاه آنها در خاتمه این هفته ندارد. با این حال به زعم خیلی از کارشناسان برنده این بازی شانس زیادی برای قهرمانی در این فصل دارد.

جهش متفاوت استقلال و پرسپولیس، سه امتیاز سرنوشت ساز به رنگ جام

پرسپولیس با 33 گل زده برترین خط حمله و استقلال با 7 گل خورده برترین خط دفاعی این فصل را در اختیار دارد. آبی پوشان تنها تیم بدون شکست مسابقات هستند و از سوی دیگر با 16 پیروزی بیشترین برد را دارند. بعلاوه برترین تفاضل گل هم با 25 به این تیم تعلق دارد تا آمارهای پیش از بازی به سود شاگردان مجیدی سنگینی کند.

مجیدی به احتمال زیاد در این بازی هم تیمش را با سیستم 2-5-3 راهی میدان نموده و پیش بینی ترکیب اولیه این تیم باتوجه به تفکرات سرمربی و عملکرد بازیکنان در تمرینات و بازی های قبلی خیلی سخت نیست.

برترین گلزن تیم مجیدی و خطر ناک ترین بازیکنان این فصل آنها 3 بازیکن تازه وارد هستند که اولین فصل حضورشان در این تیم را تجربه می نمایند. کوین یامگا با 10 گل نه تنها برترین گلزن آبی پوشان بلکه یکی از مدعیان آقای گلی در این فصل است و سرخ پوشان به خوبی می دانند هیچ بازیکن استقلالی در این ملاقات به میزان یامگا خطرناک نیست.

امیر حسین حسین زاده دومین بازیکن خطرناک استقلال است. این جوان 21 ساله که او هم مثل یامگا اولین فصل حضورش در جمع آبی پوشان سپری می نماید، با 5 گل دومین بازیکن خطرناک این تیم است و این بازیکن هم می تواند برای دروازه رقیب در این بازی خطرناک باشد.

پرسپولیسی ها به خوبی می دانند از وینگ چپ آبی پوشان که او هم اولین فصل حضورش در این تیم را تجربه می نماید سومین بازیکن خطرناک آبی پوشان در محوطه جریمه حریفان است و تا به امروز 4 بار برای این تیم گل زده است. مدافعان پرسپولیس به خوبی می دانند حتی یک لحظه غفلت از سلمانی در شلوغی های محوطه جریمه می تواند برای این تیم گران تمام گردد.

در نقطه مقابل گل محمدی تیمش را با شیوه 2-4-4 راهی میدان می نماید. مهم ترین دغدغه سرمربی سرخ پوشان برای این بازی انتخاب دروازه بان است. از آنجایی که هیچیک از دو دروازه بان پرسپولیس در هفته های اخیر مطمئن ظاهر نشده و با لغزش ها و اشتباهاتی که داشتند پیروز به ثبت کلین شیت نشده اند، انتخاب دروازه بان مهمترین بحث در چیدمان ارنج سرخ پوشان است.

دیگر نکته ای که فکر گل محمدی را پیش از این بازی درگیر نموده، استفاده یا عدم استفاده از سید جلال حسینی است. با اینکه حسینی بازیکنی بسیار باتجربه است و حضور او در زمین می تواند وزنه روحی را به سود تیم پرسپولیس کند، اما سرعت و انرژی بازیکنان جوان در فاز تهاجمی استقلال ممکن است سرمربی سرخ پوشان را مجاب به عدم استفاده از سید جلال 40 ساله در این بازی کند.

پرسپولیس برترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد و در بین بازیکنان این تیم مهرداد عبدی با 7 گل خطرناک ترین بازیکن است. این مهاجم هیچیک از گل های خود را از روی نقطه پنالتی نزده و سابقه گل زدن در دربی را هم دارد تا این موضوع بار روانی مثبت برای او ایجاد کند.

دو بازیکن پرسپولیس به علت مصدومیت این بازی را از دست می دهند که این دو عیسی آل کثیر و سیامک نعمتی هستند که در هفته های اخیر جزو غایبان ثابت پرسپولیس بودند. جز این دو گل محمدی می تواند از تمام بازیکنانش استفاده کند.

این بازی از ساعت 17:30 با میزبانی پرسپولیس و در حضور 20 هزار تماشاگر برگزار می گردد؛ و در صورت پیروزی احتمالی هر یک از دو تیم یا تساوی احتمالی، همچنان در سرانجام هفته بیست و سوم استقلال صدرنشین و پرسپولیس در جای دوم باقی می ماند و تنها ممکن است اختلاف امتیازی دو تیم تغییر نموده از 6 امتیاز کمتر یا بیشتر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جهش متفاوت استقلال و پرسپولیس، سه امتیاز سرنوشت ساز به رنگ جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش متفاوت استقلال و پرسپولیس، سه امتیاز سرنوشت ساز به رنگ جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید