ستاره استقلال جام جهانی را از دست داد

به گزارش وبلاگ شخصی من، بی تعارف شانس بازیکنانی که از لیست مسافران اتریش حذف شده اند برای رسیدن به جام جهانی اندک است و کارلوس کی روش از میان همین اسامی نام بازیکنان منتخب خود را معرفی خواهد نمود. گرچه مصدومیت های احتمالی در انتخاب بازیکنان تازه اثرگذار خواهد بود، اما فکر سرمربی تیم ملی معطوف به همین دایره بازیکنان است تا از بین آن ها 24 بازیکن منتخب را برگزیده و راهی جام جهانی کند.

ستاره استقلال جام جهانی را از دست داد

در واقع باید 3 بازیکن دیگر نیز از لیست نهایی کنار گذاشته شوند که از ترکیب تیم ملی در دو بازی تدارکاتی آینده مقابل اروگوئه و سنگال می توان به تمایلات سرمربی تیم ملی برای انتخاب بازیکنان منتخب پی برد.

27 بازیکنی که اکنون در اردوی اتریش حضور دارند، بی شک از شایستگی های لازم برای حضور در جام جهانی برخوردارند، اما بی انصافی است اگر جامانده ای همانند سیاوش یزدانی را در میان مردانی قرار ندهیم که شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی را داشتند.

یزدانی که اکنون در استقلال نیز شرایط نامناسبی دارد و تعیین نیست از چه زمانی قادر به بازی در ترکیب خواهد بود، فصل پیش آن قدر درخشید که دراگان اسکوچیچ راهی جز دعوت از او به تیم ملی پیش روی خود ندید. مدافع آبی حتی در بازی های مقدماتی جام جهانی نیز به میدان رفت تا یک خطر بالقوه برای مدافعانی همانند کنعانی زادگان و خلیل زاده باشد که در قلب دفاع تیم ملی احساس بی رقیبی می کردند.

یزدانی فصل پیش تا قبل از اینکه ناگهان به سوی ملوان برود تا دوران سربازی را سپری کند، یکی از آماده ترین بازیکنان لیگ بود. شرایطی که از فصل قبل تر از آن با خود به ارث آورده بود و در حقیقت آمادگی او تا روزی که در ترکیب استقلال به میدان رفت حاصل ماه ها تمرین و ممارست و قرار گرفتن در بالاترین سطح آمادگی بود. در واقع یزدانی درخشش خود را از فصل بیستم شروع و به فصل بیست و یکم کشاند و چنانچه این روند ادامه می یافت و او از حضور در ترکیب استقلال محروم نمی شد چه بسا امروز به عنوان یکی از گزینه های نزدیک به ترکیب اصلی تیم ملی از او یاد می شد.

این فرصت در حالی از ستاره خط دفاع استقلال سلب شد که از نظر فیزیکی با متر و معیار های کارلوس کی روش نیز همخوانی داشت و تردیدی نباید به فکر راه داد که اگر یزدانی در کوران بازی قرار داشت کی روش او را با خود به جام جهانی هم می برد. جدایی یزدانی از استقلال و گذران دوران سربازی در زمانی نامناسب رخ داد و شاید اگر مدیران باشگاه استقلال قدری در قبال این بازیکن آینده نگری به خرج می دادند یزدانی بواسطه استمرار حضور در میادین فوتبال در لباس هر تیمی بود به تیم ملی فراخوانده می شد تا مزد سال ها کوشش و مرارت خود را با حضور در جام جهانی بگیرد، اما محاسبات غلط و وعده های توخالی باعث شد تا یکی از برترین های استقلال در سال های اخیر از حضور در جام جهانی فوتبال محروم گردد. اکنون که ممکن است استقلال با حذف حردانی، جلالی و حتی حسینی بدون سهمیه در جام جهانی دیده گردد، بودن یزدانی در اردوی تیم ملی یک نقطه اطمینان بخش محسوب می شد تا خیال آبی ها بابت حضور قطعی یکی از بازیکنان خود در آوردگاه قطر آسوده باشد، اما وقفه ای که در ماه های اخیر به وجود آمد به سدی در برابر این مدافع خوش اندام تبدیل شد تا دست کارلوس کی روش نیز برای دعوت دوباره از او به تیم ملی بسته گردد و دست احتیاج به سوی بازیکنانی دراز کند که بی شک از درجه فنی نسبت به یزدانی در اوج فرسنگ ها دورترند.

ایران ورزشی

منبع: فرارو

به "ستاره استقلال جام جهانی را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره استقلال جام جهانی را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید