سرودی که باید فریاد بزنی تا خوانده گردد

به گزارش وبلاگ شخصی من، به گزارش ورزش سه، در این چند دهه گذشته در ابتدای بازی های تیم ملی ایتالیا، همیشه قاب های زیادی از چهره ستاره های سرشناس و خوش سیمای این تیم درهنگام پخش سرود ملی ایتالیا در اذهانمان باقی مانده است که در واقع می تواند مو را بر اندام هر وطن پرستی سیخ کند. همان جایی که 11 مرد این تیم در حالی که دست در دست هم داده اند، روبروی صندلی استادیوم می ایستند و از اعماق جانشان سرود ملی کشورشان را نمی خوانند بلکه فریاد می زنند. از بوفون گرفته تا ده روسی، از توتی گرفته تا کاناوارو و حتی پیرلو که کمتر احساساتی می گردد . در تیم ملی ایتالیا که باشی فرقی نمی کند، با پخش سرود چشمهایت را می بندی و همگام با هم وطنانت سرود را فریاد میزنی و این عِرق و تعصبی است که نسل به نسل، سینه به سینه به بازیکنان بعدی مثل یک میراث گرانبها منتقل می گردد. حالا آن قاب ها را در چهره بازیکنان نسل جدید آتزوری مثل دوناروما، آچربی، دی امبروزیو، وراتی، کیه زا، بارلا می بینیم.

سرودی که باید فریاد بزنی تا خوانده گردد

همانطور که در آخرین دیدار این تیم مقابل یونان دوباره همان صحنه باشکوه این بار در قلب کشور چکمه و در استادیوم پیر و به یادماندنی کلزیوم المپیکو رم و در مقابل 60 هزار ایتالیایی، با شکوه تر از همواره تکرار شد.

سرودی که بر اساس اشعار شاعر جوانی به نام گوفردو ماملی (Goffredo Mameli) ساخته شده و به همین خاطر هم به نام (LInno di Mameli سرود ماملی) معروف است. این سرود در سال 1847 یعنی درصدمین سالگرد اخراج اتریشی ها از خاک ایتالیا به عنوان سرود ملی ایتالیا انتخاب شده است که در انتهای آن به این موضوع اشاره می نماید. همانجا که می گوید پرو بال عقاب اتریشی ها دیگرریخته است که امروزه دیگه اغلب مواقع خوانده نمی گردد.

سرودی که به این شکل شروع می گردد:

Fratelli dItalia برادران ایتالیایی

LItalia sè desta. ایتالیا برپاخواسته.

Dellelmo di Scipioبا کلاهخود و شیپور

Sè cinta la testa. سرش را پوشانده.

Doveè la Vittoria? پیروزی کجاست؟... گفته می گردد یکی از دلایل این که این سرود به این شکل جذاب خوانده می گردد به خاطر ریتم خوب و کلام تاثیر گذارش است که می تواند هر وطن پرست ایتالیایی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

به هرحال سرود های ملی، هر کدام داستان های جذاب خاص خودشان را دارند، همانطور که شکل دیگری از این صحنه ها را در تیم ملی برزیل و حتی آلمان هم دیده ایم. این مهم می تواند جوشش زیادی را در ابتدای هر بازی در خون هر بازیکن ایجاد کند.

ایتالیایی ها حالا با شکست دادن یونان در شهر رم صعود خودشان به مرحله نهایی جام ملت های اروپا را مسجل کردند تا این جام از حضور این تیم دوست داشتنی که اتفاقا هوادار ان زیادی را هم درایران دارد محروم نگردد.

منبع: زندگی امروز

به "سرودی که باید فریاد بزنی تا خوانده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرودی که باید فریاد بزنی تا خوانده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید