سفیر کوبا در تهران: سکوت آمریکا، همدستی با تروریسم است

به گزارش وبلاگ شخصی من، حدود یک ماه از وقوع حمله مسلحانه علیه سفارت کوبا در واشنگتن می گذرد حال آنکه در طول این مدت، دولت آمریکا به رغم ادعای مبارزه با تروریسم، هیچ تلاشی برای شناسایی و تنبیه عاملین آن نکرده است.

سفیر کوبا در تهران: سکوت آمریکا، همدستی با تروریسم است

به همین دلیل، امروز دوشنبه، آلکسیس باندریچ وِگا سفیر کوبا در تهران در بیانیه ای ضمن محکوم کردن تعلل عامدانه واشنگتن نوشت: تروریسم همچنان یک چالش جدی برای جامعه جهانی است و تا زمانی که در راستا مبارزه با آن، معیارهای دوگانه، فرصت طلبی سیاسی، دستکاری و عملکرد گزینشی وجود داشته باشد؛ هرگز قابل حذف نیست.

به گلوله بستن سفارت کوبا در واشنگتن به قصد ترور، یکی از نتایج مستقیم سیاست تهاجمی دولت آمریکا علیه کوبا و تحمل و تحریک به خشونت از سوی سیاستمداران و گروههای افراطی ضد کوبایی مستقر در آن کشور است. کوبا هرگز لیست بلند بالای اقدامات تروریستی علیه پرسنل دیپلماتیک خود را فراموش نخواهد کرد.

دولت ایالات متحده آمریکا باید ماهیت تروریستی آن حمله را که منجر به بیش از 30 اصابت گلوله به نما و فضای داخلی مقر کوبا شده است بپذیرد و علناً آن را نکوهش کند و تمام اطلاعات مربوط به آن را با کوبا به اشتراک بگذارد. در غیر این صورت، انجام این کار به معنای سکوت در همدستی و تحمل تروریسم است.

نگرش دولت ایالات متحده آمریکا در این خصوص، با سخنان ضد تروریستی آن در تناقض است.

در حالی که ایالات متحده آمریکا، کوبا را در لیست جعلی کشورهایی قرار داده که با تلاش های ضد تروریستی آن کشور همکاری کامل ندارند، ماهیت تروریستی حمله 30 آوریل به سفارت کوبا در واشنگتن را به رسمیت نمی شناسد. آمریکایی ها سابقه طولانی تروریسم دولتی خود علیه کوبا و مصونیت گروه های خشونت آمیز در قلمرو خود را پنهان می کنند.

در عوض، شواهد روشنی از همکاری دو جانبه کوبا با ایالات متحده آمریکا در مبارزه با تروریسم و در اقدامات مشترک اعمال قانون و اجرای قانون وجود دارد.

کوبا همیشه عمیقاً همه رفتارها، روشها و اقدامات تروریستی را در همه اشکال و مظاهر آنها توسط هر کسی که مرتکب آنها شده باشد، علیه هر کسی، در هر کجا که انجام گرفته باشد؛ با هر انگیزه ای، از جمله مواردی که دولت ها مستقیم یا غیرمستقیم درگیر آن باشند را رد و محکوم کرده است.

کوبا خواستار پاسخ شایسته ای از سوی دولت ایالات متحده آمریکا و اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار حملاتی از این قبیل است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سفیر کوبا در تهران: سکوت آمریکا، همدستی با تروریسم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر کوبا در تهران: سکوت آمریکا، همدستی با تروریسم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید