سه ترفند مؤثر برای از بین بردن چربی شکم

به گزارش وبلاگ شخصی من، وجود چربی دور شکم بسیار مضر است و افرادی که دارای چربی شکمی اضافی هستند، بیشتر در معرض خطرند. از انواع چربی های دور شکم می توان به چربی احشایی اشاره نمود که یک عامل خطرساز برای دیابت نوع 2، ناراحتی قلبی و دیگر بیماری هاست.

سه ترفند مؤثر برای از بین بردن چربی شکم

راه هایی وجود دارند که با استناد بر یافته های علمی به شما یاری می نمایند این چربی ها را به گونه ای بی خطر از بین ببرید و سالم تر زندگی کنید.

1)میزان زیادی فیبر محلول بخورید

فیبر محلول آب را جذب نموده و ژلی را تشکیل می دهد که به کاهش سرعت غذا در هنگام عبور از سیستم گوارش شما یاری می نماید.

مطالعات نشان می دهد که این نوع فیبر با افزایش احساس سیری در بدن، باعث کاهش وزن می گردد و شما به طور طبیعی کمتر غذا می خورید. علاوه بر این، فیبر محلول ممکن در کاهش چربی شکم مؤثر است.

یک مطالعه مشاهده ای روی بیش از 1100 بزرگسال نشان داد که به ازای هر 10 گرم افزایش مصرف فیبر محلول، چربی شکم در طی یک دوره 5 ساله 3/7 درصد کاهش می یابد.

سعی کنید هر روز غذاهایی با فیبر بالا مصرف کنید. منابع عالی فیبر محلول عبارتند از: دانه کتان، کلم بروکسل، آووکادوها، حبوبات، تمشک .

2) تمرینات هوازی (کاردیو) انجام دهید

ورزش هوازی (کاردیو) یک راه مؤثر برای بهبود سلامت و سوزاندن کالری است. تحقیقات نشان می دهد که یکی از مؤثرترین اشکال ورزش برای کاهش چربی شکم است. دفعات و مدت زمان برنامه تمرینی شما مهم تر از شدت آن است.

یک مطالعه نشان داد که زنان یائسه با انجام تمرینات هوازی به مدت 300 دقیقه در هفته، در مقایسه با زنانی که نصف این زمان (150 دقیقه) در هفته ورزش می کردند، چربی بیشتری در تمام نواحی بدن از دست دادند.

3) سطح استرس خود را کاهش دهید

استرس می تواند با تحریک غدد فوق کلیوی برای فراوری کورتیزول (که به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می گردد)، چربی شکم را افزایش دهد.

تحقیقات نشان می دهد که سطوح بالای کورتیزول اشتها را افزایش می دهد و ذخیره چربی های دور شکم را بیشتر می نماید.

برای یاری به کاهش چربی شکم، فعالیت های لذت بخشی که موجب کاهش استرس میشوند، را انجام دهید تمرین یوگا یا مدیتیشن از مؤثرترین روش ها هستند.

منبع: گردشبان

به "سه ترفند مؤثر برای از بین بردن چربی شکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه ترفند مؤثر برای از بین بردن چربی شکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید