5 ترفند برای گول زدن مغز که شما را لاغر می نماید

به گزارش وبلاگ شخصی من، کارشناسان سلامت بر این باورند که اگر اضافه وزن دارید، از دست دادن چند کیلوگرم فواید زیادی برایتان خواهد داشت. با کاهش وزن، انرژی بیشتری خواهید داشت و بعلاوه خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2، سرطان و بیماری قلبی را کاهش خواهید داد.

5 ترفند برای گول زدن مغز که شما را لاغر می نماید

بسیاری از افراد مایلند وزن کم نمایند، اما این کار برای بعضی می تواند خیلی سخت باشد. شاید فکر کنید تمام راه های کاهش وزن را که در مقالات و کتاب ها آمده امتحان نموده و پیشرفتی که در راه لاغری کسب نموده اید بسیار کم بوده و یا اصلا تغییری ننموده اید. حالا یک متخصص می گوید رویکرد ما به کاهش وزن احتیاج به تغییر دارد و شاید همه این ها به فکرمان مربوط باشد.

کارشناسان سلامت بر این باورند که اگر اضافه وزن دارید، از دست دادن چند کیلوگرم فواید زیادی برایتان خواهد داشت. با کاهش وزن، انرژی بیشتری خواهید داشت و بعلاوه خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2، سرطان و بیماری قلبی را کاهش خواهید داد.

اگر می خواهید وزن کم کنید، اما مدام در حال تقلا هستید، نیشتا پَتِل (Nishtha Patel) درمانگر تغذیه می گوید همه چیز بستگی به فریب دادن مغز برای خوردن کمتر و ورزش بیشتر دارد. این درمانگر تغذیه می گوید پنج چیز ساده وجود دارد که می توانید هر روز آن ها را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا تفاوت را در رقم روی ترازو ببینید.

1. بشقاب آبی

بیشتر مردم بشقاب های یک شکلی در کابینت آشپزخانه خود دارند. نیشتا معتقد است که زمان آن رسیده که مسیر خود را به سمت بشقاب های آبی رنگ عوض کنید؛ زیرا مطالعات نشان داده که این رنگ ظرف می تواند به شما در مدیریت اشتهایتان یاری کند. غذا خوردن در بشقاب آبی سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد و در عین حال تأثیر آرام بخشی بر فکر و بدن دارد.

شواهد بسیاری در تایید این ادعا وجود دارد. مطالعه ای که در سال 2018 در مجله Appetite منتشر شد، نشان داد افرادی که در بشقاب آبی غذا می خورند، کمتر از افرادی که از بشقاب های سفید یا قرمز استفاده می نمایند، غذا می خورند. پزشکان در شرح علت این اتفاق می گویند که می تواند به این علت باشد که رنگ آبی یادآور غذا های هوس انگیز نیست.

2. قاشق و چنگال کوچک

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما استفاده از قاشق و چنگال کوچک تر می تواند به شما یاری کند لاغر شوید. این تکنیک می تواند به شما در کنترل وعده غذایی تان یاری کند. پزشکان در انتشارات دانشگاه کمبریج دریافتند که مطالعات نشان داده که این ترفند مغزی جواب می دهد؛ به طوری که افراد با استفاده از قاشق کوچک هشت درصد غذای کمتری می خورند.

کارشناسان دریافتند کسانی که با قاشق و چنگال کوچک غذا می خورند، لقمه های کوچک تری هم می خورند و این یاری می نماید تشخیص دهند که چه زمانی سیر شده اند.

3. بشقاب کوچک

در کنار استفاده از قاشق های کوچک، استفاده از یک بشقاب کوچک نیز می تواند یاری نماینده باشد و این همان تکنیکی است که بسیاری از افراد از آن جواب گرفته اند. یک مطالعه نشان داد افرادی که به جای بشقاب شام از پیش دستی استفاده می کردند، 30 درصد غذای کمتری را در طول وعده های غذایی خود مصرف کردند. استفاده از این تکنیک بعلاوه می تواند به شما یاری کند تا روی چیزی که می خورید تمرکز کنید و در هنگام مصرف، هوشیارتر شوید.

4. نعناع

همه ما دوست داریم نفس تر و تازه و خنکی داشته باشیم، اما طراوت نعنایی می تواند به دور کمرتان هم یاری کند. استشمام نعناع قبل از غذا می تواند به کاهش میل شما برای غذا های چرب یاری کند. با جلوگیری از این هوس ها، در نهایت کمتر غذا می خورید. در سال 2008، کارشناسان دانشگاه Wheeling Jesuit در ویرجینیای غربی دریافتند افرادی که هر دو ساعت یکبار نعناع بو می نمایند، 360 کالری کمتر از کسانی که بوی آن را استشمام نمی نمایند، مصرف می نمایند.

5. پنجره های زمانی

رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و همه از ایلان ماسک گرفته تا اسکارلت جوهانسون، جنیفر آنیستون و کورتنی کارداشیان عاشق این ترند هستند. این رژیم لاغری می تواند شامل غذانخوردن مابین ساعت های خاص یا در روز های خاص باشد. مطالعات نشان داده اند که غذا خوردن در یک پنجره هشت ساعته مفید است و می تواند به کاهش 50 درصد وزن بیشتر یاری کند. با این حال، پزشکان هشدار داده اند که حذف وعده های غذایی می تواند باعث واکنش استرس در بدن شده و هزینه هایی برای سلامتی به همراه داشته باشد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید

به "5 ترفند برای گول زدن مغز که شما را لاغر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ترفند برای گول زدن مغز که شما را لاغر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید