قیمت مسکن تا انتها سال کاهشی می گردد؟

به گزارش وبلاگ شخصی من، اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه بازار کشش افزایش قیمت را ندارد گفت: در صورتی که روند نزولی در بازار های موازی ازجمله طلا و ارز ادامه داشته باشد شاهد بهبود قیمت ها در بازار مسکن تا انتها سال خواهیم بود.

قیمت مسکن تا انتها سال کاهشی می گردد؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ مصطفی قلی خسروی در مصاحبه با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در مورد وضعیت معاملات بازار مسکن بیان نمود: هر ساله در ایام محرم و صفر آمار معاملات بخش مسکن کاهش می یابد و پس از اتمام آن متقاضیان برای خرید اقدام می نمایند به همین دلیل بازار در چند ماه اخیر در رکود بوده است.

وی در ادامه اضافه نمود: قیمت مسکن در ماه های سرانجامی سال افزایش نخواهد یافت و با توجه به رشد چشمگیر قیمت ها شاهد رکود در بخش مسکن تا سرانجام سال خواهیم بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک توضیح داد: در حال حاضر کسانی که به نقدینگی احتیاج دارند خانه های خود را زیر قیمت می فروشند که عمده قراردادها در این نوع فایل ها منعقد می گردد.

خسروی با اشاره به میزان معاملات بازار مسکن در مهر ماه اظهار کرد: میزان معاملات بخش مسکن در مهر ماه امسال، 17 هزار و 32 قرارداد بوده که آمار در مدت مشابه سال قبل27 هزار و 145 قرارداد به ثبت رسیده و این آمار حاکی از کاهش 37 درصدی معاملات در استان تهران است.

وی با بیان اینکه بازار کشش رشد قیمت را ندارد، گفت: ظرفیت افزایش قیمت از سال گذشته در بازار مسکن تکمیل شد؛ بنابراین قدرت خرید متقاضیان برای مسکن کاهش یافته و با این وجود بازار کششی برای رشد بیشتر قیمت ها ندارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک یادآور شد: در چند ماه گذشته همزمان با ایجاد ثبات در بازار های موازی، قیمت ها در بازار مسکن متعادل شده؛ در صورتی که روند نزولی در بازار های موازی ازجمله طلا و ارز ادامه داشته باشد شاهد بهبود قیمت ها در بازار مسکن تا سرانجام سال خواهیم بود.

خسروی با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی در فراوری وعرضه 400 هزار واحد مسکونی عنوان نمود: برنامه هایی مثل اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن و همچنین مسکن استیجاری که شهرداری اعلام نموده با دولت در این زمینه همکاری می نماید در کنترل فضای روانی بازار مسکن موثر بوده است.

وی در ادامه تاکید نمود: امیدواریم با عملیاتی شدن این برنامه ها و پای کار آمدن بخش خصوصی و همچنین با ایجاد توازن عرضه و تقاضا، نوسانات بازار به حداقل برسد.

رئیس اتحادیه املاک تهران خاطر نشان کرد: ساخت و ساز در استان تهران به حدود 2 برابر معاملات رسیده و وزارت راه و شهرسازی با ساخت و عرضه 400 هزار واحد مسکونی می تواند رونق و آرامش را به بازار مسکن بازگرداند.

منبع: اقتصادنیوز

به "قیمت مسکن تا انتها سال کاهشی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن تا انتها سال کاهشی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید