لایحه رتبه بندی معلمان اعلام وصول می شود

به گزارش وبلاگ شخصی من، عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان، از بررسی این لایحه در حضور نمایندگان تشکل های صنفی فرهنگیان در مجلس خبر داد.

لایحه رتبه بندی معلمان اعلام وصول می شود

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ شخصی من، علی کریمی فیروزجائی در توضیح نشست امروز تعدادی از کنندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با هیات رئیسه مجلس پیرامون لایحه رتبه بندی معلمان، گفت: تعدادی از کنندگان تشکل های فرهنگیان و آقایان منادی سپیدان رئیس کمیسیون آموزش مجلس، مهدی اسماعیلی و مهدی روشنفکر از اعضای این کمیسیون در این جلسه حضور داشتند. دغدغه های معلمان سراسر کشور از زبان این تشکل های صنفی درباره لایحه دولت در جلسه امروز عنوان شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: این تشکل ها پیشنهادات، نقدها و اصلاحاتی را درباره لایحه رتبه بندی دارند که در این جلسه مسائل را منتقل کردند. لایحه مذکور در روز های سرانجامی سال 1399 به مجلس ارسال شده است و در جلسه علنی فردا اعلام وصول خواهد شد سپس به کمیسیون آموزش و تحقیقات و بعد از آن به کمیته آموزش و پرورش برای بررسی کارشناسی ارسال می شود.

کریمی در ادامه اظهار کرد: تشکل های صنفی فرهنگیان قرار شد با نظرخواهی از اعضای تشکل های استانی جمع بندی نظرات خود را درباره لایحه رتبه بندی به مجلس منتقل کنند و در جلسات کمیته آموزش و پرورش به دعوت کنندگان حضور پیدا کنند تا خروجی این لایحه از مجلس پس از مصوبه صحن علنی به قانون جامع و مفیدی تبدیل شود و به مطالبه دیرینه فرهنگیان که نتیجه آن پویایی، خلاقیت، ایجاد فضای رقابتی بین معلمان است، سرانجام دهد و موجب می شود کلاس های درس به کانون های جوشش افکار جدید تبدیل شود.

وی افزود: منفعت این لایحه در نهایت به نظام تعلیم و تربیت خواهد رسید. در جلسه امروز گزارشی از فرایند بررسی و تدوین لایحه رتبه بندی معلمان در دولت ارایه شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: مجلس در قانون بودجه سال 1400 از محل 61 هزار میلیارد تومانی که برای برخی مقوله ها تخصیص یافته است، سهم رتبه بندی معلمان دیده شده است لذا مجلس شورای اسلامی اعتبار لازم برای رتبه بندی معلمان را تعبیه کرده و مسئله ای برای تامین منابع مالی این بخش نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لایحه رتبه بندی معلمان اعلام وصول می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه رتبه بندی معلمان اعلام وصول می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید