مقام سازمان مالیاتی: معافیت مالیاتی هنرمندان عین بی عدالتی است

به گزارش وبلاگ شخصی من، رئیس مرکز پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اینکه هنرمندان و وکلا مالیات نمی دهند عین بی عدالتی است.

مقام سازمان مالیاتی: معافیت مالیاتی هنرمندان عین بی عدالتی است

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ شخصی من، برنامه مناظره پانزدهم آذر ماه با موضوع اقتصادیات برعایدی سرمایه از خودرو و مسکن و با حضور مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و محمد علی عباس زاده مشاور حقوقی اتحادیه املاک به عنوان مخالفان، احمد زمانی رئیس مرکز پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور اقتصادیاتی کشور و رمضانعلی مروی اقتصاددان به عنوان موافقان موضوع مورد بحث، به روی آنتن رفت.

در سوال نظرسنجی نیز از بییندگان پرسیده شده بود که آیا موافقید دولت از سوداگران و محتکران اقتصادیات بگیرد که 88 درصد موافق با دریافت اقتصادیات از اینگونه اشخاص بودند!

زمانی: کنترل سوداگری نه مقابله با سوداگری!

احمد زمانی با تاکید بر اهمیت اقتصادیات بر عایدی سرمایه گفت:: اقتصادیات بر عایدی با اهدافی، چون کنترل سوداگری و نه مقابله با آن صورت می پذیرد تا کالایی مانند مسکن که کالای مصرفی مردم تلقی میشود به سمت سرمایه ای بودن نرود. نکته مهم دیگر این است که سازمان اموراقتصادیاتی در ساختار غیر تورمی بجای اقتصادیات بر ثروت، اقتصادیات بر افزایش ثروت را در دستور کار خود قرار داده است که عدالت بین نسلی تلقی می شود.

اقتصادیات ندادن وکلا و هنرمندان عین بی عدالتی است!

وی در پاسخ به سوال بینندگان در مورد نحوه هزینه کرد درآمد اقتصادیاتی ودلیل معافیت هنرمندان و وکلا بیان نمود: دولت برای کارآمد بودن به اقتصادیات نیازمند بوده و برای تامین منابع کالا ها و سایر خدمات نیز از اقتصادیات استفاده میکند؛ اینکه هنرمندان و وکلا اقتصادیات نمی دهند عین بی عدالتی است.

مروی: تبعیض اقتصادیاتی باید از بین برود! / چرا دولت اقتصادیات برمجموع درآمد را اجرایی نمی کند؟

رمضانعلی مروی صحبت های خود را با ریشه یابی تبعیض اقتصادیاتی آغاز و بیان نمود:بخشی از تبعیض اقتصادیاتی ریشه در قوانین داشته و بخشی دیگرنیز به اجرای آن مربوط می شود؛ در این مورد سازمان امور اقتصادیاتی باید ساماندهی شود و در بخش دیگر قانون باید به قدری هوشمندانه عمل کند تا سوداگری و احتکار را کاهش دهد. اقتصادیات بر عایدی سرمایه مختص کسانی است که به تعداد دو یا بیشتر از آن دارای مسکن بوده و به عنوان شغل از آن استفاده کرده و کسب درآمد میکنند. اقتصادیات موتور اقتصادی کشورهاست. تا زمانی که تبعیض اقتصادیاتی حذف نشود وضع همچنان همین طور خواهد ماند. به نظر من دولت باید اقتصادیات بر مجموع درآمد را در دستور کار قرار دهد.

دادفر: دولت مردم را مجبور به دلالی میکند!

مهدی دادفر با واکنش به سوال اصلی برنامه و موافقت خود با دریافت اقتصادیات از سوداگران و محتکران گفت:: مردم و دولت هر دو موافق با اخذ اقتصادیات از محتکران و سودا گران هستند؛ اما بحث اصلی اقتصادیات بر عایدی سرمایه است. این نوع اقتصادیات در دنیا به عنوان اقتصادیات بر افزایش ثروت و دارایی های غیر مولد است. دولت با سیاست های نا مناسب و با ایجاد تورم ناشی از کمبود عرضه وتولید کالا و همچنین باب کردن دلالی و سوداگری برای مردم، امروزه با چه شاخصی می تواند آن را شناسایی و کنترل کند؟ اگر دولت بخواهد با اقتصادیات بر عایدی سرمایه از مردم کسب در آمد کند، همه مردم شامل این نوع اقتصادیات خواهند شد. این روش غیر تخصصی است و شاخص مشخصی ندارد. اگر کسی محتکر است قانون برای برخورد با آن وجود دارد و باید مجازات شود.

عباس زاده:بانک ها بزرگترین سوداگران هستند!

عباس زاده نیز با انتقاد از ساختار اقتصادیاتی کشور افزود: اگر در بحث فرار اقتصادیاتی به درستی عمل میکردیم در این شرایط نیازی به افزایش قیمت بنزین نداشتیم. اقتصادیات قبل از کسب در آمد برای دولت باعث گسترش عدالت، کاهش شکاف طبقاتی، کاهش فقر و جهت دهی سرمایه ها به سمت توسعه کشورمی شود. اما همه این ها باید به کاهش فرار اقتصادیاتی بیانجامد در حالی که اینگونه نیست.

باید سرمایه گذاران از سوداگران تشخیص داده شود؛ چرا دولت از بانک ها که بزرگترین سوداگران حال حاضر هستند اقتصادیات نمیگیرد؟

عباس زاده در پاسخ به سوال بینندگان که در مورد شفافیت سامانه خرید و فروش ملک بیان نمود: تعداد زیاد مشاورین املاک وغیرتخصصی بودن آن ها یکی دیگر از ضعف های قانونی ماست؛ اگر قانون گذاری و اجرای آن ها به درستی صورت پذیرد تمامی این مسائل حل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مقام سازمان مالیاتی: معافیت مالیاتی هنرمندان عین بی عدالتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام سازمان مالیاتی: معافیت مالیاتی هنرمندان عین بی عدالتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید