نشریه مطالعات ادبیات کودک ارتقای رتبه یافت

به گزارش وبلاگ شخصی من، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در شیراز، شکرالله خاکرند، رئیس اداره انتشارات دانشگاه شیراز ظهر دوشنبه 13 شهریور جاری در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب، به معرفی دستاوردهای واحد ارزیابی نشریات علمی مرکز نشر دانشگاه شیراز در سال 1401 پرداخت و شرح داد: دانشگاه شیراز در حال حاضر صاحب امتیاز 20 نشریه علمی است که از این تعداد 9 مجله به زبان فارسی و 11 مجله به زبان انگلیسی منتشر می گردد.

نشریه مطالعات ادبیات کودک ارتقای رتبه یافت

وی اضافه نمود: همه نشریات در سال گذشته (1401) در سامانه ارزیابی نشریات ثبت و 19 نشریه، مورد ارزیابی قرار گرفته است که براساس نتایج اعلام شده، 6 مجله دارای رتبه بین المللی، 5 مجله دارای رتبه الف و 8 مجله دارای رتبه ب هستند و درمجموع از تعداد 19 مجله ارزیابی شده در سال 1401 نسبت به سال 1400، دو مجله پیشرفت های حسابداری و مطالعات ادبیات کودک افزایش رتبه داشته اند.

خاکرند در ادامه گفت: این نشریات با همکاری اعضای هیئت علمی دانشکده های دانشگاه شیراز، با هدف توسعه هرچه بیشتر اطلاعات و پژوهش های علمی و نشر نتایج تحقیقات بدیع و ارزشمند در زمینه های تخصصی، بنیان گذاری شده است و اعضای گروه دبیران خارجی مجلات دانشگاه شیراز از بزرگ ترین افراد علمی جهان هستند.

وی یادآور شد: مقالات چاپ شده در این مجلات به صورت آزاد در دسترس تمامی پژوهشگران است و از این تعداد، 4 مجله از مجلات دانشگاه، بین المللی است که دانشگاه شیراز و انتشارات اشپرینگر به صورت مشترک آن را منتشر می نمایند و در پایگاه هایی مانند web of science و scimago نمایه می گردد. این مجلات سابقه طولانی در انتشار دارند و دبیران آن، اساتید دانشگاه های مختلف داخل و خارج از کشور هستند.

به گزارش ایبنا؛ این مجله به صورت دوفصلنامه در سال به چاپ می رسد و از سال 1389 اولین شماره مجله به چاپ رسیده است و آخرین شماره این نشریه اسفندماه 1401 منتشر شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نشریه مطالعات ادبیات کودک ارتقای رتبه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشریه مطالعات ادبیات کودک ارتقای رتبه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید