واکنش امارات به مذاکره قطر و عربستان سعودی

به گزارش وبلاگ شخصی من، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه به اظهارات قطری ها درباره مذاکره میان دوحه و ریاض جهت خاتمه دادن به اختلافات در شورای همکاری خلیج فارس واکنش نشان داد.

واکنش امارات به مذاکره قطر و عربستان سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی من به نقل از المیادین، انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه ابراز عقیده کرد که اظهارات دوحه درباره مذاکره با ریاض گامی جدید برای ایجاد شکاف در ائتلاف سعودی با بقیه کشورهای عربی خلیج(فارس) است.

انور قرقاش، روز گذشته در پیامی توییتری، قطر را متهم کرد که کوشش می نماید از تعهدات فرار کند.

این وزیر اماراتی با بیان این که ریاض جبهه ائتلاف خلیج فارس را رهبری می نماید، اضافه کرد که پایبندی ریاض به درخواست های همپیمانانش، به ویژه درخصوص پرونده روابط با قطر و پرونده های منطقه ای، اساسی و مستحکم است.

وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه این اظهارات را پس از آن عنوان نمود که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر، روز شنبه در حاشیه نشست کنفرانس دوحه، از پیشروی اندک در حل و فصل اختلافات با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و مصر اطلاع داد.

وزیر خارجه قطر همچنین در همان روز در گفت وگو با تلویزیون آمریکایی بلومبرگ اعلام نمود، قطر هیچ گفت وگوی با امارات، جهت خاتمه دادن به بحران در شورای همکاری خلیج فارس نداشته است.

آل ثانی گفت: به رغم این امر، قطر مذاکراتی را با عربستان سعودی صورت داده است. کاهش شدت تنش با عربستان سعودی، این دو کشور همسایه را قادر ساخت تا خط تماس فیمابین ایجاد نمایند.

4 کشور عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر از 5 ژوئن 2017، روابط دیپلماتیک و مالی شان با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع نموده و شروط سیزده گانه ای را برای احیای روابط بر دوحه تحمیل نموده اند.

طی هفته های اخیر گزارش هایی مبنی بر مذاکرات میان قطر و عربستان سعودی برای خاتمه دادن به این اختلافات منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش امارات به مذاکره قطر و عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش امارات به مذاکره قطر و عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید