چگونه از گوشی برای تشخیص صدای پرندگان استفاده کنیم؟

به گزارش وبلاگ شخصی من، گوش دادن به صدای پرندگان راهی عالی و آرامش بخش برای لذت بردن از طبیعت است. اما گاهی اوقات حس کنجکاوی افزایش پیدا می نماید و دوست دارید ببینید نام این پرندگان چیست و چه ویژگی هایی دارند. خوشبختانه در این زمینه اپلیکیشن های مختلفی ارائه شده که در ادامه یکی از این اپلیکیشن های مفید را معرفی می کنیم که البته بیشترین معروفیت را دارد.

چگونه از گوشی برای تشخیص صدای پرندگان استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از اپ Merlin Bird ID

مرکز پژوهش پرنده شناسی دانشگاه کورنل یکی از مهم ترین منابع برای دستیابی اطلاعات مختلف در خصوص پرندگان است. این مرکز اپ Merlin Bird ID را توسعه داده که هم برای اندروید و هم برای آیفون ارائه شده و می توانید برای تشخیص صدای پرندگان از آن بهره ببرید.

بعد از باز کردن اپلیکیشن، با چند گزینه روبرو می شوید. Start Bird ID و Photo ID مربوط به شناسایی پرنده بر اساس ویژگی های ظاهری است. اما برای تشخیص نام با بهره گیری از صدای آن ها، باید از گزینه Sound ID بهره ببرید.

در صفحه بعدی، باید روی گزینه میکروفون ضربه بزنید تا فرایند ضبط صدای پرنده شروع گردد.

این اپلیکیشن بعد از ضبط صدا و انجام آنالیز ها، نام پرنده موردنظر را نمایش می دهد. همانطور که در تصویر زیر می توانید ببینید، صدای پرنده در حال پخش مربوط به گزینه زرد رنگ است.

بعد از اتمام فرایند تشخیص، می توانید فرایند ضبط صدا را متوقف کنید. البته این اپلیکیشن نام چند پرنده دیگر که صدایی مشابه با صدای ضبط شده دارند، ارائه می دهد. با ضربه بر نام هرکدام از این پرنده ها، می توانید اطلاعات زیادی در خصوص آن ها به دست آورید.

به همین سادگی و راحتی با استفاده از این اپلیکیشن مفید، می توانید در محیط های مختلف خیلی سریع دست به کار شوید و پرنده ها را صرفا بر اساس صدا شناسایی کنید.

منبع: How To Geek

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه از گوشی برای تشخیص صدای پرندگان استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از گوشی برای تشخیص صدای پرندگان استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید