کاخ سفید، پنتاگون و ناسا هم هک شدند؛ شرکت خدمات دهی اصلی هدف گرفته شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، به گفته منابع آگاه، یک عملیات هکری که روسیه مظنون به اجرای آن است و ایمیل های وزارت خزانه داری آمریکا را هدف قرار داده، نگرانی هایی در میان کارشناسان اطلاعات داخلی ایجاد نموده مبنی بر اینکه دیگر آژانس های دولتی هم ممکن است در معرض خطر قرار داشته باشند.

کاخ سفید، پنتاگون و ناسا هم هک شدند؛ شرکت خدمات دهی اصلی هدف گرفته شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، سه منبع آگاه یکشنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که گمان می رود روسیه پشت این حملات سایبری باشد. مقام های آمریکایی صرفا وقوع این حمله را تایید نموده اند اما جزئیات دیگری از جمله عامل اجرای این حمله را تعیین ننموده اند. وزارت بازرگانی آمریکا از حمله به یکی از آژانس هایش خبر داده و اف بی آی و آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری در حال تحقیق هستند.

دو منبع ناشناس به این خبرگزاری گفتند که هکرها به وسیله به روزرسانی های منتشر شده توسط شرکت سولارویندز (SolarWinds)، یک شرکت نرم افزاری مستقر در آستین تگزاس که همچنین به کاخ سفید، پنتاگون و ناسا خدمات ارائه می دهد، وارد سیستم های ایالات متحده شدند. علاوه بر این، این شرکت خدماتی به ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور پیشرو در این کشور ارائه می دهد.

چهار منبع آگاه که نخواستند نامشان فاش گردد، گفتند که شبکه گسترده مشتریان فدرال سولارویندز باعث ایجاد نگرانی در میان مقامات اطلاعاتی ایالات متحده شده است، مبنی بر اینکه این سازمان ها نیز می توانند در معرض خطر باشند. یک منبع آگاه گفت: ماجرا بسیار عظیمتر از صرفا یک آژانس است. این یک کمپین جاسوسی سایبری عظیم است که دولت آمریکا و منافع آن را هدف گرفته است.

عصر یکشنبه شرکت سولارویندز گفت: یک حمله زنجیره ای بسیار پیچیده، هدفمند و دستی توسط یک کشور احتمالا بین مارس تا ژوئن امسال میلادی به وسیله به روزرسانی های نرم افزاری نفوذ نموده است.

دولت روسیه هرگونه ایفای نقش در این حملات را رد نموده است. وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای این اتهامات را کوشش بی اساس دیگری از سوی رسانه های آمریکایی برای متهم کردن روسیه به اجرای عملیات هکری علیه نهادهای دولتی آمریکا توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاخ سفید، پنتاگون و ناسا هم هک شدند؛ شرکت خدمات دهی اصلی هدف گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید، پنتاگون و ناسا هم هک شدند؛ شرکت خدمات دهی اصلی هدف گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید