گفت و گو باکسی که رکورددار رکوردهای ثبت شده در گینس است

به گزارش وبلاگ شخصی من، اگر کتاب گینس را ورق بزنید نام آشریتا فورمن را زیاد می بینید؛ کسی که بیشترین رکوردهای کتاب گینس به نام او ثبت شده است؛ آشریتا همواره رویای گینس را در سر داشت و سال 1979 در مسیر رسیدن به رویایش قدم گذشت؛ اما این تازه شروع ماجراجویی های او بود و او هیچ وقت از ثبت رکوردهای مختلف خسته نشد.

گفت و گو باکسی که رکورددار رکوردهای ثبت شده در گینس است

به گزارش وبلاگ شخصی من، تا به امروز بیش از 300 رکورد عجیب و غریب از او در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت رسیده و تقریبا سالی نیست که کتاب گینس بیرون بیاید و نام آشریتا فورمن در آن نباشد. خیلی ها آشریتا فورمن را به عنوان رکورددار بیشترین رکورد در گینس می شناسند.

می گویند این عنوان را دوست دارید؟

بله، همین طور است که می گویند.

اولین رکوردتان را چه زمانی به نام خود ثبت کردید؟

سال 1979 و رکورد کلاغ پر بود. رکورد قبلی 32 کیلومتر بود و رکورد من 43 کیلومتر.

یادتان هست که چقدر طول کشید؟

زمان طولانی ای بود، فکر کنم حدود 5 ساعت و 20 دقیقه طول کشید. این رویای من بود که در این مورد رکورددار باشم. اصلا فکرش را نمی کردم که بتوانم این کار را انجام دهم. روزی که مدیتیشن را شروع کردم مربی ام به من گفت که من نیروی فوق العاده ای دارم. من فهمیدم که پر از انرژی مثبت هستم و می توانم نام خود را در گینس به ثبت برسانم.

در سال 2007 در بانکوک، آشریتا توانست با نگه داشتن قلاده یک ببر تا 5 کیلومتربه مدت 40 دقیقه که برای جالب تر شدن نمایشش 100 متر اول و 75 متر آخر را لی لی طی کرد رکورد دیگری به رکوردهای خود اضافه کند.

پس شما مدیتیشن هم می کنید؟

بله بعضی از تمریناتش را انجام می دهم.

شما گفتید که ثبت نامتان در کتاب گینس یک آرزو بود یعنی از کودکی این آرزو را داشتید؟

من همواره رویای تماشا نامم را در گینس در سر داشتم. نمی دانم چرا اما همواره دوست داشتم تبدیل به یک انسان خاص و شگفت انگیز بشوم. همواره آرزو داشتم یکی از برترین افراد جهان باشم.

چه چیزی باعث شد کلاغ پر را به عنوان اولین رکورد انتخاب کنید؟

نمی دانم، یک روز صفحه های گینس را ورق می زدم و ناگهان به فکرم رسید که اولین رکوردم کلاغ پر باشد. آن زمان می توانستم 50 تا کلاغ پر بروم. بعد از هر مدیتشین، کلاغ پر تمرین می کردم و رفته رفته با گذشت زمان بهتر شدم تا اینکه در مدت چند ماه پیروز شدم 10 هزار تا کلاغ پر بروم.

وقتی این رکورد را زدید اطرافیانتان حیرت زده شدند؟

نه خیلی زیاد! من هم از این موضوع تعجب کردم.

آشریتا در رکوردی باور نکردنی توانست در کلمبیا با 7 دقیقه و 29 ثانیه فوت کردن بدون وقفه یک تمبر، آن را 100 متر جلو ببرد و نامش بار دیگر در کتاب رکوردهای گینس ثبت گردد.

آیا تا به حال پیش آمده که یک نفر رکورد شما را بشکند و بعد شما دوباره همان رکورد را بزنید؟

این یک انگیزه است برای من. اگر وقت داشته باشم حتما این کار را می کنم. البته نه به خاطر خصومتی که با فرد خاصی داشته باشم به هیچ عنوان این طور نیست بلکه می خواهم خودم را محک بزنم.

بعد از اولین کلاغ پر چه رکوردی را زدید؟

رکورد بعدی ام پشتک زدن و حرکت به سمت جلو بود. این بار 12 کیلومتر را طی کردم و خودم هم از این کار بسیار تعجب کردم. اما بعد از این رکوردزنی خیلی اذیت شدم و به فکر افتادم تا بیشتر مدیتیشن کنم.

راز خاصی برای این همه رکوردزنی دارید؟

من همواره برای رکورد زدن به خودم می گویم من جسم نیستم یک روح هستم و برای همین هم رکوردهای سختی می زنم.

در مجموع چند رکورد زده اید؟

فکر می کنم تا حالا 374 رکورد زده ام.

چند رکورد دارید که هنوز فرد دیگری آن را نشکسته است؟

135 رکورد دارم که خوشبختانه هنوز هیچ کس آنها را نشکسته است.

شما زیر آب هم رکورد دارید؟

بله رکورد زدن زیر آب اختراع خودم بود. ماه ها طول کشید تا به تکنیک های مختلف برای ثبت رکورد زیر آب دست پیدا کنم تا اینکه بالاخره به نتیجه رسیدم.

شما رکورددار روشن کردن بیشترین شمع روی کیک هستید اگر اشتباه نکنم 48 هزار و 523 شمع روی یک کیک را در یک زمان روشن نموده اید. از این ایده عجیب بگویید.

البته این کار گروهی بود. من و 55 نفر از دوستانم تصمیم گرفتیم تولد استادمان را جشن بگیریم. من همه این شمع ها را روشن کردم و بعد همگی مسوول خاموش کردن آنها شدیم؛ اما چون ایده این کار مال من بود این رکورد هم به نام من ثبت شد.

شما رکوردهای عجیب زیادی دارید چرا این کار را می کنید؟

من عقیده دارم که اگر یک نفر کاری را انجام می دهد شما هم می توانید آن را انجام دهید. آن یک نفر هم مثل شما انسان بوده پس بنابراین شاید کاری مشکل باشد اما نشدنی نیست.

شما از این همه رکورد زدن خسته نشده اید؟

من که گفتم چون مدیتیشن می کنم همواره آماده رکورد زنی های نو هستم.

رکورد زنی بعدی شما چیست؟

هنوز در این باره فکری ننموده ام اما مطمئن هستم که ایده نوی را به مرحله اجرا می گذارم.

آیا شده که از شکسته شدن رکورد خود ناراحت شوید؟

خیر به هیچ عنوان، قبلا هم گفته ام همه ما انسان هستیم و این به معنی این است که اگر من کاری را انجام می دهم فرد دیگری هم می تواند آن را انجام دهد پس ناراحتی ای در کار نخواهد بود.

برای افرادی که دوست دارند مثل شما رکورد دار گینس باشند چه صحبتی دارید؟

به آنها می گویم که کوشش نمایند و اگر پیروز نشدند ناامید نشوند زیرا پشت هر کوششی همواره پیروزیت نهفته است. برای رسیدن به آرزوهایتان هیچ وقت ناامید نشوید تا مثل من نام شما در گینس بارها به ثبت برسد.

یکی از رکوردهای تماشای آشریتا راه رفتن داخل گونی است که این رکوردزنی را در مغولستان انجام داده و با یک گاو میش رقابت کرد

منبع: همشهری آنلاین

به "گفت و گو باکسی که رکورددار رکوردهای ثبت شده در گینس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت و گو باکسی که رکورددار رکوردهای ثبت شده در گینس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید