یک تاج و تخت و آشوب خانوادگی، مهدویان با فراوری و پخش فصل دوم زخم کاری دست به ریسک بزرگی زده

به گزارش وبلاگ شخصی من، مهدویان که در دو سال گذشته نامش به عنوان مشاور کارگردان در دو سریال نمایش خانگی و فیلم سینمایی دیده شد، حالا خودش وارد گود شده.

یک تاج و تخت و آشوب خانوادگی، مهدویان با فراوری و پخش فصل دوم زخم کاری دست به ریسک بزرگی زده

وبلاگ شخصی من؛سقوط، کت چرمی و حیثیت گمشده فیلم و سریال های نمایش خانگی است که نام محمدحسین مهدیان به عنوان مشاور کارگردان دیده می گردد اما به نظر مهدویان فرای یک مشاور کارگردان در این آثار حضور دارد. مهدویان در سه سال اخیر بیشتر مشغول مشاوره دادن به کارگردانان جوان است و در کنار همین مشورت ها بیکار ننشست و به فکر بازگشت زخم کاری هم بوده؛ سریال پرطرفدار شبکه نمایش سال 1400 و حال بعد از دو سال با فصل دوم این سریال برگشته است. سریالی که اولین قسمتش پخش شد.

از سینما تا نمایش خانگی

نام مهدویان زمانی که مجموعه مستندروزهای سخت زمستان را ساخت آنقدر به زبان ها نیفتاده بود، مهدویان زمانی شناخته شد که ایستاده در غبار را در سبک خاص خودش ساخت. او بعدها برای طرفدارانش شش فیلم سینمایی دیگر ساخت. سه فیلم درباره تاریخ معاصر ایران که سروصدای زیادی به پا کرد و سه فیلم اجتماعی... شیشلیک مهدویان هیچ وقت به پخش نرسید. فیلمی که اولین تجربه مهدویان در ژانر کمدی به حساب می آمد. از این فیلمساز در همان سالی که مرد بازنده ساخته شد؛ زخم کاری هم به نمایش عایدی؛ خیلی ها معتقدند که شخصیت های اصلی این فیلم نزدیکی با هم دارند و شاید حضور جواد عزتی در نقش اصلی این فیلم و سریال باعث شده که این دو را شبیه هم بدانند. بعد از هادی حجازی فر که در فیلم های اول این فیلسماز حضور داشت. حالا دیگر عزتی نقش اول فیلم و سریال های این فیلمساز را بازی می نماید و شاید بهتر باشد که مهدویان در آثار بعدی اش در پی یک بازیگر دیگر باشد.

اقتباسی از بیست زخم کاری

محمود حسینی زاد، داستان نویس و نویسنده رمان بیست زخم کاری است که سریال از روی رمان او ساخته شد؛ این نویسنده در گفت وگویی که با وبلاگ شخصی من داشت در معرفی کتابش عنوان نموده بود:فساد مالی گسترده موضوع اصلی رمان او بوده؛ اما سریال آن را به نزاعی خانوادگی، عشق و حسادت بین چند مرد و زن پا به سن گذاشته تقلیل داده است. با این حال این سریال که حق اقتباس را نشر چمشه به فیلمساز داده بود ساخته شد. حسینی زاد نیز در یک جلسه با سازندگانش پیشنهاد داده تا این سریال تعداد قسمت هایش بیشتر از 15 قسمت نباشد و باید دید فصل دوم این سریال چگونه ادامه پیدا می نماید؟

یک رسیک برای مهدویان

وقتی مالک به دست منصوره در ساحل کشته شد؛ شاید کسی احتمال ساخت فصل دوم این سریال را نمی داد؛ سریالی که بعد از دو سال با حضور بعضی از بازیگران نو از جمله الناز ملک، مهران غفوریان، کامبیز دیرباز و ...برگشته است. این سریال هنوز قسمت اولش پخش شده و باید دید مهدویان در فصل دوم زخم کاری پیروز خواهد بود؟

باز هم محسن چاووشی

با پخش قسمت اول فصل دوم زخم کاری موسیقی تیتراژ فصل دوم سریال زخم کاری با ترانه ای به همین نام و خوانندگی محسن چاوشی پیش روی مخاطبان نهاده شد.در این تک آهنگ علی اکبریاغی تبار شاعر، محسن چاوشی آهنگساز و خواننده، رضا فوادیان تنظیم کننده، عادل روح نواز گیتار الکتریک، بهروز میرزایی نوازنده گیتار آکوستیک، عابد بسطامی میکس و مسترینگ گروه اجرایی این تک آهنگ را تشکیل می دهند.در فصل اول این سریال، از خواننده و ترانه ثابتی برای این سریال استفاده نشد و تنها در قسمت های پایانی، ترانه زخم کاری با صدای بهنام بانی پخش شد. اما حالا فرصتی فراهم شده تا محسن چاوشی برای سریال محبوب و پرطرفدار زخم کاری بخواند.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک تاج و تخت و آشوب خانوادگی، مهدویان با فراوری و پخش فصل دوم زخم کاری دست به ریسک بزرگی زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تاج و تخت و آشوب خانوادگی، مهدویان با فراوری و پخش فصل دوم زخم کاری دست به ریسک بزرگی زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید