1 کشف علمی تازه برای جلوگیری از سفید شدن موها

به گزارش وبلاگ شخصی من، محققان مدتی است در پی روش هایی برای معکوس کردن روند پیری هستند. راه هایی که بتوان دوره جوانی را به تجربه ای طولانی تر تبدیل کرد. یکی از این قدم ها آنالیز چگونگی سفید شدن موها و جلوگیری از این روند است.

1 کشف علمی تازه برای جلوگیری از سفید شدن موها

جلوگیری از سفید شدن موها تا چند وقت پیش دور از فکر به نظر می رسید. با افزایش سن، موهای سفید به تدریج زیاد شده تا وقتی که هیچ موی غیر سفیدی در سر باقی نماند.

عناوین مطلب

  • مطالعه ای برای جلوگیری از سفید شدن موها
    • چرا موها سفید می شوند؟
    • بعلاوه بخوانید:

این مساله دغدغه بسیاری از کسانی است که در پی کاهش روند پیری و اثرات ناشی از آن هستند. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

مطالعه ای برای جلوگیری از سفید شدن موها

یک مطالعه تازه نشان می دهد که سلول های بنیادی، با افزایش سن متوقف شده و توانایی خود را برای حفظ رنگ مو از دست می هند.

محقق اصلی این مطالعه می گوید: اکنون یک مسیر بالقوه برای معکوس کردن یا جلوگیری از سفید شدن موهای انسان با یاری به سلول ها برای حرکت دوباره بین محفظه های در حال رشد فولیکول مو وجود دارد.

با جلوگیری از سفید شدن موها شاید بتوان گفت یکی از قدم های مهم در راستای معکوس شدن روند پیری در انسان برداشته شده است.

چرا موها سفید می شوند؟

بعضی از سلول های بنیادی (سلول هایی که می توانند به انواع مختلف سلولی تبدیل شوند) توانایی منحصر به فردی برای حرکت بین بخش های مرتبط با رشد فولیکول های مو دارند.

این سلول ها هستند که با افزایش سن توانایی حرکت را از دست داده و راه را برای سفید شدن موها باز می نمایند.

این تحقیق که به وسیله دانشکده پزشکی گروسمن دانشگاه نیویورک انجام شد، بر روی سلول های بنیادی به نام ملانوسیت در پوست موش ها متمرکز شد که در انسان نیز یافت می شوند.

دانشمندان اظهار امیدواری کردند که اگر یافته های آن ها برای انسان ها نیز صادق باشد، راهی بالقوه برای معکوس کردن روند سفید شدن موها یا جلوگیری از سفید شدن موها پیش روی ما خواهد گذاشت.

این مطالعه که در ژورنال Nature منتشر شد، نشان می دهد که در طول رشد طبیعی مو، سلول های بنیادی به طور مداوم به جلو و عقب رفته و بین بخش های فولیکول موی در حال رشد حرکت می نمایند.

در داخل این محفظه ها است که ملانوسیت ها در معرض سیگنال هایی هستند که بر بلوغ تاثیر می گذارند.

طبق یافته ها، با افزایش سن، ریزش و سپس رشد مکرر مو، تعداد فزاینده ای از ملانوسیت در محفظه سلول های بنیادی به نام برآمدگی فولیکول مو گیر می نمایند.

آن ها در آنجا باقی می مانند و بالغ نمی شوند و به محل اصلی خود در محفظه باز نمی گردند، جایی که برای بازسازی به سلول های رنگدانه تحریک می شوند.

محقق اصلی این مطالعه می گوید: این مطالعه به درک اولیه ما از نحوه عملکرد سلول های بنیادی ملانوسیت برای حفظ رنگ موهای طبیعی می افزاید.

پیشنهاد مطالعه: چرا لاک پشت ها پیر نمی شوند؟ را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "1 کشف علمی تازه برای جلوگیری از سفید شدن موها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1 کشف علمی تازه برای جلوگیری از سفید شدن موها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید