7 دلیل سردی پاها

به گزارش وبلاگ شخصی من، تهران (پانا) - اگرچه سردی پاها در بیشتر موارد عادی است و درباره آن جای نگرانی وجود ندارد ؛ اما اگر شما به طور مزمن پا های سرد دارید، ممکن است این علائم یک مشکل اساسی باشد.

7 دلیل سردی پاها

به گزارش فرتاک نیوز، تصلب شرایین بیماری است که باعث رسوب چربی در رگ های شما می شود و از جریان خون کافی در پا ها جلوگیری می کند و باعث گردش خون ضعیف می شود. وقتی خون گرم کافی به پای شما نرسد، می تواند باعث سرد شدن پا شود.

دیابت

چند علت وجود دارد که چرا دیابت می تواند منجر به سرد شدن دائمی پا شود:

نوروپاتی دیابتی: اگرچه دیابت ممکن است باعث سرد شدن پا نشود، برخی از افراد مبتلا به دیابت نوع یک یا 2 آسیب عصبی یا نوروپاتی در پا های خود احساس می کنند. این بیماری بیشتر در افرادی که دیابت نوع 2 دارند وجود دارد - 50٪ از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است آسیب عصبی داشته باشند، در مقابل 20٪ از افراد مبتلا به دیابت نوع یک. این آسیب عصبی می تواند اعصاب تشخیص دهنده درجه حرارت پا را مختل کرده و احساسات ناخوشایندی ایجاد کند.

گردش خون ضعیف: برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2، این بیماری همچنین می تواند باعث سرد شدن پا شود، زیرا افراد دیابتی به طور کلی گردش خون ضعیفی دارند. با گذشت زمان، سطح بالای گلوکز خون مرتبط با دیابت می تواند باعث آسیب به مخاط رگ های خونی کوچک شود که منجر به باریک شدن و سخت شدن این عروق و کاهش جریان خون در پا می شود.

بیماری رینود

بیماری رینود یک بیماری نادر است که باعث می شود رگ های خونی در دست و پا ها هر زمان که احساس سرما یا استرس کنید، باریک شوند.

وقتی این اتفاق می افتد، خون نمی تواند به دست و پا ها برسد و ممکن است سفید یا آبی رنگ شوید. دست ها و پا های شما نیز سردتر از آنچه که باید احساس می شوند.

افرادی که در آب و هوای سردتر زندگی می کنند بیشتر به بیماری رینود مبتلا هستند. همچنین در زنان و افرادی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند بیشتر دیده می شود. بیماری رینود خطرناک نیست، اما ممکن است تحریک کننده باشد.

نوروپاتی محیطی

علاوه بر نوروپاتی دیابتی ، نوروپاتی محیطی به هر بیماری که باعث آسیب عصبی در سیستم عصبی محیطی شما شود، اشاره دارد. سیستم عصبی محیطی از کلیه اعصاب بدن شما تشکیل شده است بجز اعصاب مغز و نخاع. وظیفه ارسال سیگنال از مغز و نخاع به بقیه بدن شماست.

علائم این بیماری اغلب ابتدا در پا ظاهر می شود و بسیاری از افراد مبتلا به آن احساس سردی پا می کنند. آن ها همچنین ممکن است احساس سوزن سوزن شدن، سوزش یا خارش در پا های خود داشته باشند.

یکی از علل شایع نوروپاتی محیطی دیابت است. با این حال، سایر عوامل خطر عبارتند از: بیماری کبد، بیماری کلیوی، سابقه خانوادگی این بیماری

کم خونی

کم خونی نوعی بیماری است که باعث می شود بدن شما کمتر از حد طبیعی گلبول قرمز تولید کند. علت آن معمولاً کمبود آهن است، زیرا آهن یک ماده معدنی ضروری برای تولید گلبول های قرمز خون است.

این شرایط می تواند به تعدادی از مسائل منجر شود، از جمله سرد شدن مزمن پا. این به این علت است که یک فرد کم خون میزان گلبول های قرمز و هموگلوبین را کاهش می دهد، که مسئول انتقال اکسیژن به بدن است.

اضطراب

هنگام اضطراب، بدن هورمون آدرنالین را آزاد می کند. آدرنالین علاوه بر اینکه بدن را به حالت جنگ یا پرواز سوق می دهد، باعث می شود خون از قسمت های کم اهمیت بدن مانند دست و پا برای محافظت از اندام های اصلی شما دور شود. این ممکن است باعث احساس سرما در دست ها و پا های شما شود.

کم کاری تیروئید

عملکرد کم تیروئید می تواند منجر به کاهش گردش خون، کاهش جریان خون در پا و احساس سرمادر پا ها شود.

بیماری Buerger

این شرایط باعث می شود که عروق و رگ های ملتهب شده و با لخته شدن خون مسدود شوند. علت دقیق این بیماری ناشناخته است، با این حال تحقیقات نشان می دهد که استفاده از تنباکو ممکن است باعث تحریک پوشش رگ ها و رگ های شما شود و باعث تورم آن ها شود. این بیماری معمولاً ابتدا روی دست و پا تأثیر می گذارد و این ممکن است منجر به سردی و بی حسی دست و پا شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "7 دلیل سردی پاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 دلیل سردی پاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید