فیلم و عکس، تظاهرات حامیان استقلال کاتالونیا به خشونت کشیده شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، هزاران نفر از هواداران استقلال کاتالونیا شب گذشته در خیابان های اطراف استادیوم نیوکمپ تجمع نموده بودند که با ورود نیروهای امنیتی این اعتراضات به خشونت تبدیل شد.

فیلم و عکس، تظاهرات حامیان استقلال کاتالونیا به خشونت کشیده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی من، هزاران نفر از هواداران استقلال کاتالونیا در ورزشگاه نیوکمپ منطقه کاتالونیا برای برگزاری یک تظاهرات گسترده در آستانه مسابقه فوتبال میان رئال مادرید و بارسلونا تجمع کردند که با ورود نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، روز گذشته (چهارشنبه)، جمعیت انبوهی از معترضان خیابان های اطراف وزرشگاه نیوکمپ را پر نموده بودند و با مسدود کردن یکی از خیابان های اصلی، منجر به ایجاد ترافیک سنگین شدند.

هواداران استقلال کاتالونیا در خیابان ها، شعارهایی در حمایت از استقلال کاتالونیا سر می دادند و علیرغم حضور تعداد زیادی نیروهای امنیتی، پرچم های کاتالونیا را در دستان خود تکان می دادند.

طبق این گزارش، با مداخله نیروهای امنیتی، درگیری هایی میان پلیس و معترضان شکل گرفت و تظاهرات کنندگان نیز سطل های زباله را به آتش کشیدند.

تصاویری که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، درگیری ها و زد و خورد میان نیروهای امنیتی و معترضان را نشان می دهد. در یکی از کلیپ های ویدئویی تهیه شده از اعتراضات، پلیس ضدشورش در حالی که نقاب به صورت دارد و به باتون مجهز است، به سمت معترضان هجوم می برد.

از طرف دیگر، بعضی از تظاهرات کنندگان در حین تشدید درگیری با نیروهای امنیتی، موانعی را با استفاده از برپا کردن آتش ایجاد نموده بودند. گروهی از معترضان نیز ظاهراً در نیمه دوم مسابقه فوتبال میان رئال و بارسلونا، با شکستن حصارهایی که بیرون ورزشگاه نهاده شده بود، سعی داشتند با توسل به زور وارد ورزشگاه شوند که پلیس مانع آنها شد.

سازماندهندگان تظاهرات شب گذشته اعلام کردند که حدود 25 هزار نفر برای شرکت در این اعتراضات اعلام آمادگی نموده بودند اما هنوز تعداد دقیق افرادی که در اعتراضات شب گذشته حاضر شدند، نامشخص است.

پلیس اسپانیا برآورد نموده است که حدود پنج هزار نفر در تظاهرات استقلال طلبی کاتالونیا مشارکت داشتند و بیش از سه هزار پلیس و نیروی امنیتی نیز در محل مستقر شده بودند و از طرف دیگر دولت مرکزی، حدود 500 پلیس ضدشورش را به بارسلون اعزام کرد.

با اینحال، مادرید اعلام نموده بود که تنها در صورت درخواست نیروهای پلیس محلی مداخله می نماید.

ال کلاسیکو که در ابتدا قرار بود 26 اکتبر (4 آبان ماه) برگزار گردد، به واسطه بعضی نگرانی ها از ادامه ناآرامی ها در پی بازداشت 9 تن از سران سابق کاتالان به دلیل مشارکت در همه پرسی استقلال 2017 به تعویق افتاده بود.

در پی همه پرسی استقلال کاتالونیا که اول اکتبر 2017 (9 مهرماه) برگزار گردید، دولت مرکزی اسپانیا علاوه بر لغو خودمختاری کاتالونیا، کارلس پوگدمونت رهبر پیشین ایالت کاتالونیا را هم از قدرت برکنار کرد. طبق حکم دستگاه قضایی، رئیس مخلوع کاتالونیا که به بلژیک رفته بود تحت پیگرد قانونی نهاده شد.

طبق گزارش راشاتودی، یک گروه حامی استقلال کاتالونیا به نام سونامی دموکرات، اعتراضات شب گذشته کاتالونیا را سازماندهی نموده بود.

این گروه می گوید که برای رسیدن به هدف خودمختاری و آزادی سران بازداشت شده کاتالان ، هوادار به کارگیری تاکتیک نافرمانی مدنی هستند و پیش از این نیز اعتراضاتی را در نیوکمپ تحت عنوان استقلال! سازماندهی نموده بودند و همچنین پشت تظاهرات گسترده دیگری در فرودگاه اصلی بارسلون قرار دارند که این تظاهرات در ماه اکتبر امسال میلادی برگزار گردید و به درگیری ختم شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فیلم و عکس، تظاهرات حامیان استقلال کاتالونیا به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم و عکس، تظاهرات حامیان استقلال کاتالونیا به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید