یک فیفادی دیگر برای تیم ملی ایران از دست رفت، عذرخواهی فدراسیون بابت نتایج اخیر

به گزارش وبلاگ شخصی من، فدراسیون فوتبال با انتشار متنی به دلیل دو شکست اخیر تیم ملی برابر بحرین و عراق عذرخواهی کرد و در همین حال، برای کسانی که معتقد است از فرصت استفاده کرده و اغراض شخصی را علیه فوتبال ملی بر زبان آوردند، خط و نشان کشید.

یک فیفادی دیگر برای تیم ملی ایران از دست رفت، عذرخواهی فدراسیون بابت نتایج اخیر

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، در اطلاعیه روابط عمومی این فدراسیون که به دو دیدار اخیر تیم ملی و شکست برابر بحرین و عراق اشاره دارد آمده است:

1. شکست در ذات خود اگرچه تلخ و حزن آور است، اما بی شک در زوایای پنهان خود حاوی درس های مهمی است.

فدراسیون فوتبال ضمن عذرخواهی از نتایج دو دیدار اخیر تیم ملی، تاکید می کند که ارزیابی تمام مباحث مرتبط جهت بررسی دقیق فرآیند های طی شده و بهره وری از ظرفیت های بالقوه آینده آغاز شده و نتایج آن به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.

2. کادر فنی و بازیکنان تیم ملی در دو مسابقه اخیر تلاش خود را انجام دادند و فدراسیون فوتبال تمام کار های لجستیک و پشتیبانی اعم از پرواز چارتر، هتل و... را انجام داد. بی شک فدراسیون ضمن تاکید بر باز بودن باب گفتگو بر این باور است که شرط انصاف، نقد منصفانه در جهت اصلاح و کمک به تیم ملی در میدان های بعدی است؛ اتفاقی که از شب گذشته تا امروز در کلام راهگشا و پرمحتوای بسکمک از کارشناسان و پیشکسوتان ارزنده فوتبال کشور و همچنین آحاد مردم هویدا بود و در این میان، اما برخی معدود از فرصت استفاده کرده و اغراض شخصی را علیه فوتبال ملی بر زبان آوردند که البته چهره آنان برای مردم که صاحبان واقعی فوتبال هستند شناخته شده است.

لیک فدراسیون وظیفه خود می داند که با مردم بی پرده سخن بگوید و لاجرم از نقش عده ای در بر هم زدن آرامش فوتبال و افشای هویت آنان در زمان مقتضی پرده بگشاید. بی شک، اما رویه غالب در جهت نقد کارگشا و دلسوزانه می تواند زمینه ساز تکرار روز های خوش فوتبال در سطح ملی باشد. بازه زمانی به وجود آمده در این مرحله، بهترین زمان جهت ترمیم امور مربوطه است و فدراسیون فوتبال در این راه کمترین فرصت را از دست نخواهد داد تا فروردین 99 استارت دوباره ای بر آغاز درخشش دوباره یوز ها باشد، آن هم در فرصت حضور تماشاگران خون گرم ایرانی در سه مصاف حساس خانگی که از هم اکنون برای آن بهار دل انگیز لحظه شماری می کنیم.

از یاد نبریم که تاریخ فوتبال، مملو از روز هایی است که مردان حماسه ساز فوتبال ملی در سخت ترین لحظات، برگ های تازه ای از افتخار را به این کتاب قطور افزوده اند و باور داریم که تیم ملی بازمی گردد.

3. توضیح مهم دیگر در بحث برگزاری بازی محبت آمیز در فیفادی آینده است. فدراسیون فوتبال رایزنی ها را از مدت ها قبل آغاز کرد. استرالیا، ژاپن، چین، پاراگوئه، برزیل، امارات، لیبریا، هند و گرجستان کشور هایی بودند که فدراسیون با آن ها به مرحله مذاکره رسید. در این میان، درخواست رقم های بالا از سوی شرکت های برگزارکننده، عدم توافق بر سر محل برگزاری و بعضا تمایل نداشتن به مسابقه در آن تاریخ در نهایت باعث انجام نشدن مسابقه شد.

نقد های مطرح شده در این باره قطعا دلسوزانه است، اما توجه به مسائل فدراسیون در حوزه های مرتبط قطعا می تواند روشنگر مباحث باشد.

منبع: عصر ایران

به "یک فیفادی دیگر برای تیم ملی ایران از دست رفت، عذرخواهی فدراسیون بابت نتایج اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک فیفادی دیگر برای تیم ملی ایران از دست رفت، عذرخواهی فدراسیون بابت نتایج اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید